- 1011 Budapest, Bem rakpart 12.
- +36 1 201 5082
- H-V: 12:00-24:00, konyha: 22:30-ig
Kinek ajánljuk?
Autentikusoknak és rituálisoknak –
Kényeztesd egyszerre több érzékszervedet is! Ha a zamatos ízek élvezete mellett intenzív illatokra, illetve igazán autentikus esztétikai élményre vágysz, válassz frissen csapolt söreink közül és éld át a sörözés valódi rituáléját. Nálunk addig jár a korsó a csapra, míg meg nem telik!
Tipp:
Kóstold meg kedvenc söreidet üveges és csapolt változatban is! Főbb sörtípusainkat gondosan válogatott csapolt sör szortimentünk is tartalmazza, hogy mindenki megtalálhassa a kedvéhez passzoló, nagybetűs igazit.
Tudtad-e?
A sörivó társadalom nagyrésze- éljenek bárhol a világon- a mai napig bármikor képes ölre menni az örök kérdésben, hogy a csapolt vagy az üveges sör-e az igazi. A magyar sörfogyasztók többsége a csapoltra esküszik, és állítja, hogy a frissen csapolt sör mindig finomabb az üveges testvérénél. Vajon tényleg így van?
Az igazán tapasztalt sörimádók tudják, hogy valójában egyik típus sem jobb vagy rosszabb, egész egyszerűen csak más. Attól függően, hogy csapolt vagy üveges sört fogyasztunk, más és más ízélményben lehet részünk.
Az ízvilágban tapasztalható különbségekért főként az eltérő pasztörizálási technológia, a tárolás módja és a gyártástól fogyasztásig terjedő időtartam felelős. Merőben más utat jár be egy sör, amikor a csapoláshoz ideális, akár 50 literes zárt, napfénytől és a hőmérsékleti ingadozásoktól védett hordóban utazik, majd akár 2 hét múlva pohárba is kerül, mint amikor dobozban vagy üvegben, akár hónapok múlva jut el a fogyasztóig. Előbbi egy igazán friss, illatokban gazdag üdítő élménnyel, utóbbi jól összeért, leheletnyit fűszeresebb zamatokkal ajándékoz meg minket.
Kinek ajánljuk?
Újoncoknak és könnyedeknek
Ha nem szeretnél nagyon elrugaszkodni a Pils vonaltól, de mégis kísérleteznél és ismerkednél a belga sörök világával, ne keress tovább! Kiváló társad lehet egy könnyű vacsorához, egy tartalmas előételhez vagy egy ízletes salátához is.
Tudtad-e?
A belga világos sör kategóriája nagyban eltér attól az ízvilágtól, amit a magyar emberek világos sörként megszoktak, hiszen nyomokban sem hasonlít az itthon oly népszerű Pils vonalra. Táborukat egyedi eljárással készülő, felsőerjesztésű, 4 hónaptól kezdve akár több éven át érlelt sörök alkotják. Az üvegekben, hordókban vagy erjesztőkádakban érő söröket többek között élesztővel, fűszerekkel és aromákkal teszik teljessé. A színükben sokkal intenzívebb, aranyló, bronzos árnyalatokban pompázó nedűk jelentős részét kisüzemi készítésű, limitált sörök alkotják.
Kinek ajánljuk?
Újoncoknak és könnyedeknek
Ha nem szeretnél nagyon elrugaszkodni a Pils vonaltól, de mégis kísérleteznél és ismerkednél a belga sörök világával, ne keress tovább! Kiváló társad lehet egy könnyű vacsorához, egy tartalmas előételhez vagy egy ízletes salátához is.
Tudtad-e?
A belga világos sör kategóriája nagyban eltér attól az ízvilágtól, amit a magyar emberek világos sörként megszoktak, hiszen nyomokban sem hasonlít az itthon oly népszerű Pils vonalra. Táborukat egyedi eljárással készülő, felsőerjesztésű, 4 hónaptól kezdve akár több éven át érlelt sörök alkotják. Az üvegekben, hordókban vagy erjesztőkádakban érő söröket többek között élesztővel, fűszerekkel és aromákkal teszik teljessé. A színükben sokkal intenzívebb, aranyló, bronzos árnyalatokban pompázó nedűk jelentős részét kisüzemi készítésű, limitált sörök alkotják.
Kinek ajánljuk?
Tapasztaltabbaknak és tartalmasabbra vágyóknak
Félbarna és barna söreinket karakteres ízük miatt főként tapasztaltabb sörfogyasztóknak ajánljuk. Kiváló kísérő lehet nehezebb, tartalmasabb ételek, illetve desszertek mellé is.
Tipp:
Ha szívesen kísérleteznél testesebb barna söreinkkel, bevezetésként próbáld ki az adott ital világos változatát. Általa sokkal könnyebben felfedezheted a sörcsalád által hordozott jegyeket, utána pedig bátrabban kísérletezhetsz a sokkal összetettebb ízhatású barna változattal.
Tudtad-e?
A belgák a barna és félbarna sörökben a legprofibbak. Mesterműveik a sötét sárga árnyalataitól indulva a bronzon át az egészen fekete színekig pompáznak a színskálán. A rendszerint többször erjesztett, illetve több malátával ízesített barna sörök jellemzően édesebbek és sokkal testesebbek, mint világos testvéreik. Sokkal masszívabb, tartalmasabb habbal rendelkeznek a többi sörnél. Hírnevüket gyarapítja, hogy a félbarna sörök között található a világ egyik legerősebb söre, a 12%-os Bush Caractère.
Kinek ajánljuk?
Hölgyeknek, Uraknak és Édesszájúaknak
,,Küldenénk mindenkinek, aki szereti”- őszintén örülünk, hogy imádott gyümölcs sörünk mára már kinőtte az oly méltatlan ,,női sör” jelzőt és igazi ínyencséggé vált a magyar lakosság körében is, amit szinte mindenki szívesen fogyaszt. Legyen szó egy nyári estéről, egy desszertet kísérő italról, vagy egy tartalmas sörsor záró-akkordjáról, egy zamatos gyümölcssörrel sosem lőhetsz mellé.
Tudtad-e?
Belgiumot ősidők óta jelentős gyümölcstermelő országként tartják számon, okkal. Főprofilja a meggytermelés, melynek 90%-át a sörgyárak vásárolják fel, hogy a nemzeti hagyománynak adózva meggysört készítsenek belőle. A belgák jellemzően nem gyümölcs aromákkal dolgoznak, hanem gyümölcságyon érlelik a söreiket. A gyümölcs sörök régebben többnyire alacsony alkoholtartalmúak voltak, mostanra azonban már erősebb és tartalmasabb főzeteket is ízesítenek gyümölccsel. Nálunk 80 féle gyümölcssörrel találkozhattok.
Kinek ajánljuk?
Tapasztaltaknak és kuriózumra éhezőknek
Trappista söreinket tapasztalt sörfogyasztóknak ajánljuk, akik értékelik az igazán különleges gyöngyszemeket. Ha csak két sört iszol nálunk, mikor betérsz hozzánk, az egyik trappista legyen. Olyannyira kivételes főzetek, hogy kár kihagyni ezt az élményt. Ételek kísérőjeként ritkán párosítjuk, mert önmagukban annyira egyedi ízhatású, tartalmas sörök.
Tudtad-e?
A trappista sör megnevezést azokra a sörökre alkalmazzák, amelyeket a trappista szerzetesek főznek. A Trappista típusú sörök lehetnek világosak, félbarnák és barnák, jellemzően nem készítenek gyümölcsös söröket. Főzeteik önmagukban különlegesek, mindegyik hordóban érlelődik, ami rendkívül eredeti, karakteres, semmihez nem hasonlítható ízt ad neki. Többszáz éves receptek alapján készülnek, igazi kuriózum.
A ma is működő 102 trappista kolostorból hét foglalkozik sörfőzéssel, abból hat Belgiumban és egy Hollandiában található. Csak ez a hét sörfőzde használhatja az Authentic Trappist Product logót, amely jelzi, hogy a termék elkészítése során betartották a Nemzetközi Trappista Szövetség által előírt követelményeket, melyek a következőek:
-A sört trappista apátság falain belül vagy pedig trappista szerzetesek felügyelete alatt kell elkészíteni.
-A sörfőzde üzemeltetését, a sörfőzés folyamatát és a kereskedelmi értékesítés csatornáit mind a trappista közösség határozza meg.
-A sörfőzde tevékenységét az önfenntartás és a jótékony célok vezérlik, nem pedig a minél nagyobb profit kitermelése.
Éttermünk 6 trappista sörcsaláddal áll kapcsolatban, többek között a Hollandiában található La trapp márkával.
Kinek ajánljuk?
Telhetetleneknek és kísérletezőknek
A spontán söröket a kísérletező kedvűeknek, a tapasztalt sörfogyasztóknak és azoknak ajánljuk, akik nyitottak a gyümölcssörökre, de mégis valami másra vágynak, valami különlegesebbet szeretnének megkóstolni.
Tudtad-e?
A spontán sörök legfontosabb kritériuma, hogy hozzáadott sörélesztő nélkül készülnek. Ez okozza nagyon szélsőséges ízhatásukat: rendkívül savanyúak, vad ízűek és sokkal kevésbé szénsavasak. Vad ízük kiegyensúlyozása érdekében jellemzően gyümölcságyon érlelik őket. Főként bogyós gyümölcsöket, meggyet, áfonyát, málnát, illetve feketeribizlit használnak, s így végeredményben azt az összhatást keltik, mintha a fogyasztó egy szem savanykás gyümölcsbe harapna bele.
Kinek ajánljuk?
Elszántaknak és vad kalandoroknak
Robbantsd fel az ízlelő bimbóidat! A hibrid sörök sokkal megosztóbbak a spontán söröknél- szinte csak olyan elszánt vendégeknek ajánljuk, akik konkrétan tudják, hogy ezt szeretnék fogyasztani. Emellett azoknak a vad kalandoroknak javasoljuk, akik kóstoltak már erős apátsági főzetet és nem feltétlenül elégítette ki a vágyaikat, így valami még különlegesebbet és egészen váratlan párosítást szeretnének kipróbálni.
Tudtad-e?
A hibrid söröket rendszerint sok-sok kísérletezéssel próbálják meg összehozni, sokkal több malátát, vagy sokkal több élesztőt használva, nagyban eltérve a hagyományos sörfőzési eljárásoktól. Kísérletezésük eredménye olyan vad ízvilággal jutalmaz meg, ami, ha belekortyolunk, egyszerre lehet elsőként savanyú, majd édes, végül felrobban a gyomrunkban. Nem meglepő tehát, hogy a semmitől vissza nem riadó, nagyon tapasztalt sörfogyasztók kérnek csak kóstolót a rendkívül szélsőséges ízükből.
Egy kis sör-ténelem
Kronológiai szempontból a spontán erjesztésű sörök voltak az első főzetek, amikor a sörkészítés még gyerekcipőben járt. Akkoriban rendszerint az asszonyok feladata volt a sörfőzés, melynek végtermékét még nem is sörnek, hanem árpalének hívták. Abban az időben még nem ismerték a sörélesztőt, így az erjedés ekkor még teljesen természetes módon, a levegőből érkező spórák-gombák segítségével indult be. Az asszonyok betették az ablakok alá a főzeteket, ahol időről-időre megkavargatták és várták, hogy megerjedjen, majd elkészüljön az ital. Ez az eljárás természetesen sokkal hosszabb folyamat volt, mint az élesztővel készült főzetek erjedése.
Manapság Belgiumban hagyományos eljárással már csak Brabant tartományban készítenek spontán sört, hiszen egyedül itt megfelelő a gombák-spórák minősége ahhoz, hogy beinduljon az erjedés.
Egy kis boszorkányság: sörfőzésből éltek a középkor valódi boszorkányai
Gondolkoztál-e már valaha azon, hogy honnan eredhet valójában gyermekkorunk meséinek megunhatatlan szereplője, a seprűvel repülő, hegyes kalapot viselő, hatalmas üstjébe bizarr hozzávalókat dobáló, fortyogó főzetet kavargató gonosz boszorkány?
Bizonyára sosem hitted volna, de a mesefigura ábrázolásának ihletét eredetileg a később boszorkánynak kikiáltott, középkori sörfőző asszonyok adták. Bár első hallásra meglepőnek tűnhet, azonban jobban belegondolva rögtön megláthatjuk az egyértelmű hasonlóságokat.
A hatalmas üstökben főzött, fortyogó és sokszor furcsa illatú sört a tapasztalt, ,,kotyvasztásban” jártas asszonyok gyakran kavargatták, s a különös főzetet az avatatlan szemek számára bizarrnak tűnő hozzávalókkal, például gyógyfüvekkel, narancshéjjal, korianderrel, különböző pörkölésű malátákkal, nemesített komlókkal és egyéb titkos fűszerekkel ízesítették.
Seprűjüket mindig maguk mellett tartották, folyamatosan ügyelve a sörfőzés során rendkívül fontos tisztaságra. A macska (legyen az bármilyen színű) nemcsak a boszorkányok, hanem a sörfőző asszonyok legjobb barátja is volt, elvégre legjobb egérfogó lévén nélkülözhetetlen volt a gabonában és komlóban bővelkedő, s ezáltal gyakran egerektől hemzsegő sörfőzde körül.
Az asszonyok elkészült elixírjüket aztán a vásárba vitték, ahol a szakma szimbólumává váló, hegyes csúcsban végződő, magas kalapot hordva különböztették meg magukat a többi árustól.
A változatosan kotyvasztott, titkos receptúra alapján készült sörök rendkívüli népszerűségnek örvendtek, s bár egy ideig az üzlet remekül ment, a meséjüknek végül mégis szomorú vége lett. Az asszonyok egyre növekvő bevételei elkezdték szúrni az egyház szemét, ami magának akarta tudni ezt a jövedelmező üzletet. A sörfőző asszonyokat ennek érdekében romlott nőknek kiáltották ki, s mágikus hatalommal felruházva kreáltak belőlük a különböző betegségek, halálesetek és egyéb szörnyűségek mögött álló bűnbakot. Ezzel a fondorlattal minden akadály elhárult az apátsági sörfőzés világhódító sikerének útjából.
H-V: 12:00-24:00
Konyha: 22:30-ig
Nincsenek termékek a kosárban.
A legjobb élmény biztosítása érdekében olyan technológiákat használunk, mint a cookie-k az eszközadatok tárolására és/vagy eléréséhez. Ha beleegyezik ezekbe a technológiákba, akkor olyan adatokat dolgozhatunk fel ezen az oldalon, mint a böngészési viselkedés vagy az egyedi azonosítók. A hozzájárulás elmulasztása vagy visszavonása bizonyos funkciókat hátrányosan érinthet.